poniedziałek, 22 lipiec 2019 11:08

Gotowa lekcja: Becoming Sherlock (poziom B2) Wyróżniony

Napisane przez Piotr Zelek
Gotowa lekcja: Becoming Sherlock (poziom B2) Pixabay

Dzisiaj prezentujemy Wam coś wyjątkowego - zabawę w Sherlocka Holmesa, opartą na materiałach autentycznych. Z pewnością wielu z Was marzyło o zostaniu tym znanym detektywem, a dzięki naszej grze będzie to możliwe! Co więcej - poćwiczycie przy okazji swój język angielski.

O co chodzi? Otóż - mamy do czynienia z morderstwem. Przybywamy na miejsce i ustalamy pierwsze fakty, mamy również pewnych podejrzanych. Wszystko opisane jest we wstępie opisanym jako case-study (analiza przypadku).

Następnie docieramy do 20 wskazówek, ułożonych w ustalonej wcześniej kolejności. Naszym głównym zadaniem jest wskazanie osoby, która rzeczywiście była mordercą. Z kolei celem drugorzędnym jest ustalenie mordercy przy użyciu jak najmniejszej ilości wskazówek. Swój typ można nawet podać po zapoznaniu się z samym case-study, bez korzystania ze wskazówek. Pamiętajcie jednak - chodzi nam głównie o wskazanie osoby odpowiedzialnej za ten okropny czyn!

Poniżej znajdziecie również tę grę w formie wideo - nagrałem go osobiście :) "Becoming Sherlock" była wielokrotnie używana przeze mnie zarówno na lekcjach indywidualnych, jak i grupowych (w tym w publicznej szkole podstawowej). Zabawa jest bardzo wciągająca, zmusza do przełączenia się w tryb myślenia "po angielsku", a także wywołuje żywą dyskusję przy ustalaniu faktów i odtwarzaniu potencjalnego przebiegu wydarzeń. Bez wątpienia lekcja ta zaangażuje zarówno nauczyciela/lektora, jak i uczniów.

Udostępniam również wersję .pdf do pobrania - są to trzy osobne pliki: case-study (wprowadzenie do gry), clues (wskazówki) oraz solution (rozwiązanie sprawy). Powodzenia, adepci sztuki detektywistycznej! :)

case-study

clues

solution

Oczywiście jeżeli zdecydujecie się na wykorzystanie tych materiałów na zajęciach, to będzie mi bardzo miło, jeśli podzielicie się swoimi wrażeniami w komentarzach!

Czytany 512 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 lipiec 2019 12:26

Media

Wersja wideo gry Szkoła językowa STANDARD

Skomentuj

Free Joomla! template by L.THEME