czwartek, 28 listopad 2019 16:16

Jakie książki są dla dzieci odpowiednie, a jakich należy unikać?

Napisane przez

Czytanie rozwija wyobraźnia, ale również rozwija inteligencje. Kolejną zaletą jest także poszerzenie słownictwa i łatwiejsza nauka ortografii. Jednak, bądźmy szczerzy, nie wszystkie książki spełniają najwyższe standardy. Wystarczy tutaj wspomnieć o "dziełach" napisanych przez celebrytów, które nie tylko nic nie wnoszą, ale również posiadają rażące błędy. O ile na wybór odpowiednich książek przez osoby dorosłe nie ma się wpływu, wszak o gustach, nawet tych słabych się nie dyskutuje, tak w przypadku książek dla dzieci należy dokładnie sprawdzać pozycje.

Książki dla dzieci – jakie wybrać?

Każde dziecko ma inne preferencje, inny gust i lubi inne tematy, dlatego absolutnie nie należy ingerować w samą tematykę, natomiast konieczne jest sprawdzenie czy dana pozycja jest aby odpowiednia do wieku dziecka. Czytanie książek, które dedykowane są dla dorosłych może przynieść wiele negatywnych skutków, zresztą podobnie jak oglądanie niewłaściwych filmów. Sprawdzenie czy dana książka nadaje się do czytania przez dziecko wcale nie musi być takie trudne. Jeżeli nie macie zupełnie czasu na przeglądanie opinii innych rodziców, to zawsze możecie od razu zaufać profesjonalistom i wybrać edukacyjne książki dla dzieci z wydawnictwa Nowa Era.

Bajki dla przedszkolaka – co wybrać?

Dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem są bajki. Wiadomo wiek przedszkolny wiąże się z dużymi zmianami w życiu malucha, wszak idzie do przedszkola, uczy się nawiązywania relacji z rówieśnikami, a ponadto przyswaja zasady panujące w danym przedszkolu. Dlatego wybór edukacyjnych książek dla dzieci jest nader trafny. Takie bajki pozwalają zrozumieć emocje, ale również radzić sobie z nimi. Dzieci uczą się też odpowiedniego wyrażania swoich próśb, ale również poszanowaniu cudzej własności. Warto zdecydować się na bajkę "Królewicz Lupi i króliczek Zębiczek" Zofii Staneckiej. Bajka opowiada o przyjaźni chłopca z króliczkiem. Taką książkę rodzice mogą czytać dziecku przed snem, bądź też w wolnej chwili. Takie wspólne spędzanie wolnego czasu jeszcze bardziej zacieśnia więź rodzica z dzieckiem. Dodatkowo w książeczkach wplecione są słowa-obazki. Zatem młody czytelnik może dopowiadać dane słowa i jeszcze lepiej przy tym się bawić oraz uczyć.

Książki i gry w jednym – idealny wybór dla starszych dzieci

Dla dzieci w wieku szkolnym doskonałym wyborem są książko-gry, które nie tylko rozwijają wyobraźnie, ale i uczą logicznego myślenia i spostrzegawczości. Jednocześnie poszerzają także zakres słów. Ciekawym wyborem jest choćby seria edukacyjna pt. "Ćwiczenia z myślenia z psem Plusem" autorstwa Karoliny Haka-Makowieckiej. W książce znajdują aż 93 różnorodne łamigłówki takie jak: krzyżówki, zabawy matematyczne, dopasowywanki, ciągi logiczne, poszukanki, labirynty i wiele innych. Można również wybrać książki z aktywnościami, które stanowią idealne uzupełnienie edukacji przedszkolnej i szkolnej i jednocześnie inspirują do pogłębiania wiedzy. Polecamy zarówno serię "Zaczarowane obrazki", albo też "Zwariowane litery".

Książki z dużą ilością obrazków – idealne dla maluszków

Dla bardzo małych dzieci, które jeszcze nie zaczęły poznawać liter doskonałym wyborem są książki z dużą ilością obrazków. Obok nich znajduje się tekst. Choć jest go niewiele to w połączeniu z ilustracjami tworzy doskonałą książkę, która świetnie edukuje, ale i pozwala rozpoznawać emocje, a przy tym maluchom daje sporo zabawy. Takie książki dla dzieci są również idealnym prezentem, który doskonale rozwija i uczy.

Seria ze Świerszczykiem – warto ją zakupić

Również świetnym wyborem będzie cała seria ze Świerszczykiem, która zabierze dziecko w świat przygód i świetnej zabawy, a przy tym doskonale rozwija ich intelektualnie. Warto jeszcze zwrócić uwagę na naukę kompetencji społecznych czy też umiejętności dbania o rzeczy swoje i innych.

Dzieci naśladują w dużej mierze swoich rodziców. Dlatego powinni oni dawać im przykład. Czytający rodzice równa się czytające dziecko. Dlatego, zamiast spędzać czas przed telewizorem, warto dziecku poczytać edukacyjną bajkę, a przy tym miło spędzić czas. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą najlepszych książek dla dzieci na stronie nowaera.pl.

 

Czytany 465 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 listopad 2019 16:18

Skomentuj

Free Joomla! template by L.THEME