czwartek, 23 styczeń 2020 13:00

Motywacja do nauki angielskiego – jak ją utrzymać?

Napisane przez Profi-Lingua
Motywacja do nauki angielskiego – jak ją utrzymać? freepik.com

Gdy rozpoczynamy naukę danego języka obcego, mamy wówczas najwięcej motywacji, której towarzyszy duży zapał do pracy. Jednak następnie po kilku dniach lub tygodniach przychodzi pierwszy kryzys, przez który niekiedy przerywamy naukę angielskiego. Nie jest to dobre rozwiązanie, dlatego w poniższym artykule podpowiemy, co zrobić, aby utrzymać motywację do nauki. Dzięki temu nauka języka obcego stanie się skuteczna, łatwa oraz przede wszystkim przyjemna. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, aby móc uczyć się angielskiego bez większych problemów.

Motywacja do nauki języka


Z reguły nauka języków obcych wymaga od nas dużej motywacji, systematyczności oraz samozaparcia, aby móc uczyć się codziennie na takim samym poziomie. Warto wiedzieć, że język angielski przyda nam się, szczególnie gdy zamierzamy pracować w międzynarodowych firmach, studiować za granicą, zatrudnić się poza granicami naszego kraju czy swobodnie podróżować. Wówczas jego znajomość może okazać się wręcz niezbędna. Co zrobić, aby motywacja była zachowana na takim samym poziomie, co na początku podjętej nauki? Sprawdź nasze przedstawione wskazówki.

Systematyczność

Kluczem do uzyskania odpowiednich efektów z nauki angielskiego jest zachowanie systematyczności w nauce. Nawet kilkanaście minut w ciągu dnia nauki przybliży nas do określonego celu. Jednocześnie nie będziemy również zmęczeni uczeniem się języka. Dlatego zdecydowanie powinniśmy odejść od kilkugodzinnej nauki, a wybrać jedynie kilka minut dziennie.

Wybierz cel językowy i trzymaj się go

Wyznaczenie sobie celu językowego zdecydowanie ułatwi nam uczenie się – przede wszystkim motywuje. Będziemy wówczas chętniej się uczyć. Wiele osób jako cel wyznacza sobie kwestie zawodowe oraz możliwość łatwego podróżowania poprzez komunikację z innymi.

Przygotuj plan nauki

Przygotowany plan nauki umożliwia uczenie się tego, co zaplanowaliśmy na dany dzień. Dobrze, jeśli będzie obejmować wszystkie zadania na dany dzień oraz tygodnie. Rozpisz wszystko, co chcesz zrobić w ciągu dnia. Dzięki temu możesz kontrolować również swoje postępy i zdobyte językowe umiejętności.

Stwórz odpowiednie warunki nauki

Zdecydowanie lepiej uczyć się, jeśli wokół panuje cisza. Zrezygnuj ze wszystkich rozpraszaczy – telefon, telewizja, czy radio. Jeśli lepiej pracujesz z pomocą muzyki – wprowadź ją do swojego harmonogramu, a jeśli Cię rozprasza, zrezygnuj na czas nauki. Warto także, aby wszystkie materiały oraz przybory do nauki znajdowały się już obok nas, abyśmy nie musieli przerywać nauki na ich szukanie.

Otaczaj się angielskim

Do nauki angielskiego zachęcamy również w bardziej przyjemny sposób. Otaczaj się angielskim z każdej strony! Przede wszystkim postaw na oglądanie filmów oraz seriali z oryginalnym anglojęzycznym lektorem. Czytaj książki, prasę, blogi oraz poradniki także po angielsku. Warto wolne chwile także spędzić z angielskim. Takie ćwiczenia sprawią, że przyswoimy język w wielu praktycznych sytuacjach.

Metoda nauki angielskiego

Zastanawiasz się, jaką metodę nauki angielskiego wybrać, aby była jak najbardziej skuteczna? Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z kursów językowych w szkołach. Umożliwia to naukę na wybranych zajęciach w tygodniu, które przeprowadza profesjonalna kadra lektorów. Oprócz tego możemy uczęszczać na zajęcia grupowe oraz indywidualne – w zależności od naszych preferencji. Wybierz angielski dla dorosłych z ProfiLingua, a przekonasz się, że nauczysz się języka na podstawie nowoczesnych metod nauczania. Rozwiniesz swoje umiejętności oraz poznasz język od zupełnie nowej strony.

Wiele osób wybiera naukę w szkole językowej na różnych kursach (grupowe, wakacyjne, konwersacyjne, intensywne, online, dla firm czy indywidualne). Inni z kolei wolą uczyć się samodzielnie w domu, co wymaga dużej motywacji, która zazwyczaj spada po kilku dniach nauki ze względu na brak samozaparcia i systematyczności.

Czytany 965 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 styczeń 2020 13:10

Skomentuj

Free Joomla! template by L.THEME