piątek, 07 sierpień 2020 09:33

Lukratywna oferta dla twórców Breaking Bad za nakręcenie trzech dodatkowych odcinków

Napisane przez Radosław Konieczny
Lukratywna oferta dla twórców Breaking Bad za nakręcenie trzech dodatkowych odcinków Wikipedia

Jeffrey Katzenberg, współzałożyciel DreamWorks i były prezes Walt Disney Studios, wpadł na dość radykalny pomysł dotyczący ostatniego sezonu serialu "Breaking Bad". Kyle Buchanan z New York Times podzielił się w mediach społecznościowych kilkoma cytatami z wywiadu z Katzenbergiem, w którym mężczyzna zdradził, że zaproponował kiedyś ekipie odpowiedzialnej za wspomniany taśmowiec, że za stworzenie trzech dodatkowych odcinków serii zapłaci im 75 milionów dolarów.

- Spotkałem się z nimi może cztery lub pięć miesięcy przed premierą ostatniego sezonu - wyjawił Katzenberg. - Złożyłem im propozycję, że kupię od nich trzy dodatkowe odcinki "Breaking Bad" płacąc 25 milionów dolarów za odcinek. W tamtym czasie wyprodukowanie jednego epizodu kosztowało ich 3,5 miliona dolarów, więc tak naprawdę kupienie trzech nowych odcinków za wspomnianą kwotę oznaczało, że zarobiliby więcej z tychże trzech epizodów niż za pięć lat produkcji całego serialu.

Plan Katzenberga dotyczący trzech odcinków nie odbiegał daleko od tego, co teraz przewiduje dla swojej nowej streamingowej platformy Quibi. Wykonawca chciał podzielić każdy odcinek "Breaking Bad" na rozdziały, z których każdy będzie trwał od 5 do 10 minut. Jeden rozdział byłby wydawany każdego dnia za dolara. Ekipa "Breaking Bad" odrzuciła ofertę Katzenberga, głównie dlatego, że finałowe odcinki nie nadawały się na jakikolwiek dodatkowy podział (wystarczy wspomnieć gdzie Walter White znalazł się w finale serii). Patrząc wstecz, Katzenberg utrzymuje, że wydanie odcinków "Breaking Bad" w ten sposób byłoby ogromnym sukcesem finansowym.

- Byłem przekonany, że znalazłoby się 10 milionów ludzi, którzy płaciliby za to dolara dziennie przez 30 dni, a to byłby sukces finansowy wszechczasów - powiedział Katzenberg w rozmowie z Buchananem. - Chcę powiedzieć, że gdybym miał nawet dziesięć procent racji, zarobiłbym pieniądze! Któregoś dnia ktoś to zrobi. Stworzą "Gwiezdne Wojny" i powiedzą: "Hej, ktoś chce to zobaczyć? 25 dolarów na żądanie. I 500 milionów ludzi obejrzy to i będzie to największy wynik kasowy wszechczasów!

Na platformie streamingowej Katzenberga Quibi, dostępne filmy/seriale są wydawane w krótkich fragmentach podobnych do jego pomysłu na "Breaking Bad". Serwis zadebiutował w kwietniu 2020 roku.

Źródło: IndieWire

Czytany 481 razy

Skomentuj

Free Joomla! template by L.THEME