sobota, 05 styczeń 2019 11:36

Historia papugi, która uratowała dławiące się dziecko

Napisane przez Piotr Zelek
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Willie, przedstawiciel gatunku ptaka z rodziny papugowatych - Mnicha - zaalarmował swoją właścicielkę Megan Howard, kiedy maluszek, którym opiekowała się w listopadzie 2008 roku w Denver, zaczął się dławić podczas spożywania śniadania.

Gdy twarz dwuletniej Hanny zaczęła się robić niebieskawa, ptak zaczął skrzeczeć i szaleńczo machać skrzydłami, aby przyciągnąć uwagę swej właścicielki.

- Kiedy byłam w łazience, Willie (papuga) zaczął krzyczeć w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie słyszałam, machając przy tym energicznie skrzydłami - powiedziała Howard w rozmowie z News CBS. - Potem zaczął powtarzać: "Mama, baby" ("mama, dziecko"), dopóki nie wyszłam i nie spojrzałam na Hannę, której twarz stała się niebieska, ponieważ dławiła się swoim jedzeniem.

Opiekunka następnie pospieszyła do dziecka i wykonała słynny manewr Heimlicha, ratując jej życie.

- Gdyby Willie mnie nie ostrzegł, prawdopodobnie nie wyszłabym z łazienki na czas, ponieważ Hanna przybierała już niebieską barwę, jej usta były przeraźliwie niebieskie, jak i reszta twarzy - dodała.

Papuga została uhonorowana nagrodą lokalnego oddziału Czerwonego Krzyża o wdzięcznej nazwie "Animal Lifesaver Award". Willie otrzymał nagrodę podczas wydarzenia o nazwie "Śniadanie Mistrzów", w którym udział wzięli Bill Riter (gubernator stanu Kolorado) oraz John Hickenlooper, burmistrz Denver.

Źródło: The Telegraph

Media

Materiał stacji FOX o opisywanym wydarzeniu

Skomentuj

Free Joomla! template by L.THEME