piątek, 08 luty 2019 11:19

"Call of Duty" miał być ciosem wymierzonym w inną kultową serię

Napisane przez Piotr Zelek
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
"Call of Duty" miał być ciosem wymierzonym w inną kultową serię Pixabay

Współzałożyciel Respawn Entertainment i twórca Call of Duty Vince Zampella udzielił interesującego wywiadu dla IGN, w którym omówił powstanie Infinity Ward i narodziny popularnej serii wojskowych FPS-ów. Z rozmowy tej wynika, że "Call of Duty" został stworzony po części jako cios wymierzony w EA i "Medal of Honor", nad którym Zampella pracował w 2015 Inc.

W jednym z odcinków comiesięcznego wywiadu IGN Unfiltered redaktor zapytał Zampellę skąd wziął się pomysł na stworzenie "Call of Duty" i czy był to pstryczek w kierunku twórców "Medal of Honor", na co autor odpowiedział rozbrajająco: "Może troszkę".

Następnie Zampella opowiadał o tym, jak - podążając za sukcesem ich pracy nad "Medal of Honor: Allied Assault" - Electronic Arts chciał przejąć na własność studio, z czym on i jego zespół nie mogli się pogodzić. "Pierwotnie, kiedy założyliśmy Infinity Ward, pracowaliśmy z EA - mieliśmy umowę na kontynuację Medal of Honor" - wyjaśnił. "Allied Assault zrobiło taką furorę, że EA chciało nas w pełni przejąć, więc próbowali namówić nas do stania się częścią ich familii. Nie chcieliśmy tego robić".Kiedy wydawca "próbował wywierać jeszcze większą presję" na studiu, Infinity Ward zdecydowało się podjąć działalność w innym miejscu i współpracować z Activision, aby w zasadzie przerobić "Medal of Honor" w "Call of Duty". "Kiedy próbowali nas zwerbować, zdecydowaliśmy, że nie chcemy być częścią EA, ponieważ jako zespół podjęliśmy decyzję, że nie jest to tym, co chcieliśmy robić. Zakończyliśmy tym samym współpracę i działaliśmy wspólnie z Activision, więc tak - Call of Duty był swego rodzaju odpowiedzią na to działanie"- dodał.

Kilka lat później Zampella znalazł się w podobnej sytuacji z Activision i po rozstaniu z wydawcą Call of Duty założył nowe studio o nazwie Respawn Entertainment i ponownie "połączył się" z EA.

Źródło: IGN

Media

Ewolucja serii "Call of Duty" Louay Khemiri

Skomentuj

Free Joomla! template by L.THEME