Brazylijskie bliźnięta, które mają dwóch różnych ojców

bliźnięta, bliźniacy

Uwaga – poniższy tekst jest tłumaczeniem artykułu CNBC TV z września 2022 roku!

W 2022 roku 19-letnia Brazylijka urodziła bliźnięta, które należą do dwóch różnych biologicznych ojców, co jest rzadkim i zaskakującym przypadkiem.

Kobieta z Minerios (Goias w Brazylii) powiedziała, że poczęła dziecko po stosunku z dwoma mężczyznami tego samego dnia. Zdecydowała się wykonać test na ojcostwo, ponieważ chciała potwierdzić, kto jest ojcem, donosi Daily Mail. Następnie pobrała próbki DNA od osoby, którą podejrzewała o bycie ojcem jej dzieci. Jednak po dwóch testach wyniki były pozytywne tylko dla jednego z bliźniąt.

Następnie przypomniała sobie, że tego samego dnia uprawiała seks z innym mężczyzną. Kiedy druga osoba wykonała test, okazał się on pozytywny dla drugiego dziecka.

Jak to możliwe?

Biologiczne zjawisko narodzin bliźniąt z dwoma różnymi biologicznymi ojcami nazywane jest nadpłodnieniem.

Dzieje się tak, gdy druga komórka jajowa uwolniona podczas cyklu miesiączkowego zostaje zapłodniona przez plemniki innego mężczyzny z oddzielnego stosunku płciowego.

W rozmowie z Globo lekarz 19-latki Tulio Jorge Franco powiedział: „Dzieci dzielą materiał genetyczny matki, ale rosną w różnych łożyskach”.

Według lekarza przypadek ten jest niezwykle rzadki i zdarza się raz na milion.

Chociaż zjawisko to jest nieczęste wśród ludzi, nadpłodnienie jest powszechne u psów, kotów i krów, jak donosił The Guardian w 2018 roku.

Istnieje około 20 innych przypadków na świecie, w których takie zjawisko miało miejsce – podał z kolei Daily Mail.

Jak donoszą lokalne media, dzieci mają obecnie 28 miesięcy. Sprawa została jednak omówiona przez dr Franco dopiero przed rokiem. Jeden z ojców wspiera matkę w opiece nad obojgiem dzieci.

Źródło: CNBC TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *