Chłopiec spał przez 11 dni bez przerwy – lekarze nie mają pojęcia dlaczego

person lying in bed beside window

W 2017 roku Wyatt Shaw, siedmioletni wówczas chłopiec z Elizabethtown w stanie Kentucky, obudził się z 11-dniowej drzemki, która wprawiła lekarzy w niemałe zakłopotanie. Po wybudzeniu się drugoklasista miał problemy z mówieniem i poruszaniem się, ale poczynił znaczne postępy i rok później w pełni wyzdrowiał.

Wszystko zaczęło się od wesela ciotki, na którym Wyatt był prawdziwą duszą towarzystwa. Matka chłopca, Amy, spodziewała się, że następnego dnia będzie odsypiał, ale nigdy nie wyobrażała sobie, że minie aż 11 dni, zanim w końcu się obudzi. Próbowała co prawda wybudzać go kilka razy, ale Wyatt zwyczajnie nie mógł przestać spać i nawet jeśli czasami otwierał oczy, wydawało się, że nie był niczego świadomy.

– Był niesamowity, ukradł show. To właśnie do niego należał ostatni taniec, podkradł pannę młodą panu młodemu – w ten sposób Amy Thompson wspomina opisywane wesele przed tajemniczym maratonem snu jej syna. – W poniedziałek próbowałam go obudzić, ale znowu zasnął. To było straszne.

Zdając sobie sprawę, że coś jest nie tak z jej synem, Thompson zabrała go do lekarza, który po wysłuchaniu jej historii natychmiast wysłał ich do Szpitala Dziecięcego Norton w Louisville, gdzie chłopiec spał przez 10 dni z rzędu. Lekarze początkowo podejrzewali wirusa lub bakterie, ponieważ Wyatt najwyraźniej skarżył się na ból brzucha i bóle głowy przed zapadnięciem w głęboki sen, ale wszystkie testy wypadły bez zarzutu.

Thompson powiedziała w rozmowie z USA Today, że Wyatt „miał po prostu zakłócenia przepływu w mózgu, co powodowało, że pozostawał w ciągłym śnie”, więc lekarze zastosowali nowe leki zwykle używane w leczeniu napadów padaczkowych, aby go obudzić. Po 11 dniach chłopiec w końcu wyrwał się z niezwykłego snu.

Drugoklasista początkowo nie mógł się poruszać ani mówić, ale dzięki pomocy personelu medycznego i wsparciu rodziny poczynił ogromne postępy na drodze do pełnego wyzdrowienia. W listopadzie 2018 roku wrócił do pełni zdrowia, jednak lekarze nadal nie byli w stanie wytłumaczyć tego zjawiska. Lekarze twierdzą, że możemy nigdy nie dowiedzieć się, co się właściwie stało.

Ten osobliwy przypadek jest równie dziwaczny jak tajemniczy „syndrom snu”, który nękał wioskę Kalachi w Kazachstanie, gdzie ludzie rutynowo zapadali w głęboki sen nawet na sześć dni z rzędu.

Źródło: OddityCentral.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *