Sąd przyznał mężczyźnie z Kentucky 450 tys. dolarów za zwolnienie po przyjęciu-niespodziance

green leafed plants

W 2022 roku pewien mężczyzna wygrał 450 tysięcy dolarów w sądzie po tym, jak pozwał swoją byłą firmę za rzekome zwolnienie go za „złość”, że jego biuro zorganizowało mu niespodziewane przyjęcie urodzinowe wbrew jego woli.

Według dokumentów sądowych hrabstwa Kenton uzyskanych przez WKRC-TV, Kevin Berling cierpi na zaburzenia lękowe, które wywołują u niego ataki paniki. „W sierpniu 2019 roku powiedział swoim szefom w Gravity Diagnostics z Covington w stanie Kentucky, że nie chce świętować swoich urodzin. Ale oni i tak zorganizowali mu przyjęcie-niespodziankę” – czytamy w pozwie.

Kierownik laboratorium medycznego Gravity Diagnostics powiedział, że zapomniał, iż Berling wyraził brak chęci do świętowania swoich urodzin. Na przyjęciu, które odbyło się podczas lunchu 7 sierpnia, Berling miał atak paniki i uciekł z miejsca zdarzenia do swojego samochodu.

Następnego dnia jego szefowie „skonfrontowali i skrytykowali” go za taką reakcję na uroczystość w porze lunchu, co wywołało kolejny atak paniki.

„Bycie w centrum uwagi jest źródłem wielkiego stresu” dla Berlinga – napisano w pozwie.

Po spotkaniu z szefami Berling pracował zdalnie. Kilka dni później został zwolniony „z powodu wydarzeń z poprzedniego tygodnia”.

– Zaczęli mu robić wyrzuty za jego reakcję na obchody urodzin, faktycznie oskarżając go o zepsucie zabawy innym współpracownikom – powiedział prawnik Berlinga, Tony Bucher, w rozmowie z WKRC-TV.

Kierownicy powiedzieli mu, że obawiają się, iż stanie się „nerwowy” i potencjalnie agresywny, donosi WKRC-TV.

W odpowiedzi Berling pozwał Gravity Diagnostics za dyskryminację ze względu na niepełnosprawność i działania odwetowe, argumentując w dokumentach sądowych, że „cierpiał i nadal cierpi z powodu utraty dochodów i świadczeń oraz stresu emocjonalnego i niepokoju psychicznego”.

Chociaż Berling wygrał w sądzie 450 tys. dolarów, firma nadal miała szansę odwołać się od decyzji sędziego o przyznaniu odszkodowania.

Bucher powiedział w rozmowie z WKRC-TV, że Berling jest w trakcie terapii i był świetnym pracownikiem Gravity Diagnostics.

– To był duży krok dla kogoś, kto nie lubi tego rodzaju uwagi, aby stanąć przed 12 ławnikami w swojej obronie – dodał Bucher.

Źródło: Insider

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *