Gramatyka – język angielski

Witamy na Naszej Stronie – Angielska Gramatyka by STANDARD

Witamy! Szukasz łatwego sposobu na zrozumienie angielskiej gramatyki? Słusznie, staniemy się mistrzami gramatyki bez żadnych problemów! Chcesz ogarnąć czasy, tryby, i całą tę zabawę? Dobrze, zaparz sobie kawę, zapnij pasy – jedziemy!

Co tu znajdziesz?

Spodziewaj się tutaj wszystkiego, co potrzebne do rozgryzienia angielskiego. Wszystkie konstrukcje gramatyczne z łatwymi przykładami, żebyś mógł to łatwo ogarnąć. Szukasz wytłumaczenia Present Simple, Past Continuous, czy może Future Perfect? No worries, mamy to!

Łatwo, luźno i bez stresu

Nie ma co się zamartwiać, tutaj wszystko jest zapisane prostym językiem! Unikamy zbędnych teorii i terminologii, żebyś nie wpadł w mętlik. Używamy prostych słów i przykładów, żebyś mógł łatwo wczuć się w te klimaty. Jesteśmy tu, żeby ci pomóc, nie żeby wprawić cię w zawrót głowy!

Porady i triki

Potrzebujesz trochę trików, żeby błyszczeć angielską mową? Nie ma problemu, mamy dla ciebie porady od naszych ekspertów. Nauczysz się, jak unikać typowych błędów, jak rozszerzyć słownictwo, no i jak brzmieć jak native speaker! Lepiej się przygotuj na komplementy!

Nasza misja

Nie ukrywamy, że naszą misją jest sprawić, aby angielska gramatyka była fun! Nieważne, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś średniozaawansowany, nasza strona ma być przystankiem na drodze do opanowania tego języka. Razem, krok po kroku, zamienimy cię w angielskiego bossa!

Gotowy na językowy rollercoaster?

No to zapraszamy na naszą stronę! Otwórz drzwi do świata języka angielskiego i razem z nami baw się gramatyką jak nigdy dotąd. Jesteśmy tu, żeby ci pomóc na każdym kroku!

Let’s rock this English grammar, mate!

Spis treści:
1. Odmiana „to be” (być)
2. „Have got” oraz „have” (mieć)
3. Liczba mnoga – rzeczowniki
4. Me, him, her, us, them… – zaimki osobowe w formie dopełnienia
5. This, that, these, those (zaimki wskazujące)
6. One/ones
7. Some, any, no
8. Something, anywhere, no one – zaimki nieokreślone
9. Much, many, a lot of
10. Little, a little, few, a few

11. There is, there are
12. My/mine, your/yours – przymiotniki oraz zaimki dzierżawcze
13. Too, either
14. I eat breakfast – Present Simple
15. I am eating breakfast – Present Continuous
16. „Who likes you” czy „Who do you like?” – pytania o podmiot
17. Present Simple vs Present Continuous – porównanie
18. I wrote a letter – Past Simple
19. I was writing a letter – Past Continuous
20. Past Simple vs Present Continuous – porównanie